Manapakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ASTPV7841H1Z0
Approx. Rs 12,000 / MeterGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 15 Meter |
| Span | 3 m |
| Height | 3 m |
| Load Class | Class A |
| Wall Thickness | 225 mm |
| Section Length | 2.5 m |
| Top Slab Thickness | 200 mm |
| Reinforcement Type | RCC |
| Joint Type | Butt Joint |
| Standard | IS 458 |
| Usage | Road Cross Drain |
| 2 | 1 |
BP BRAND - BOX CULVERT AVAILABLE - FACTORY@CHENNAI, HOSUR & BANGALORE-ALL SIZES AVAILABLE
Additional Information:
Approx. Rs 15,000 / MeterGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 50 Meter |
| Span | 5 m |
| Height | 600 mm |
| Load Class | Class A |
| Wall Thickness | 100 mm |
| Section Length | 2 m |
| Top Slab Thickness | 100 mm |
| Reinforcement Type | RCC |
| Joint Type | Butt Joint |
| Usage | Railway Crossing |
| 2 | 1 |
Additional Information:
Explore More Products
© Real India Build Pro. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited