Manapakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ASTPV7841H1Z0
Approx. Rs 1,350 / MeterGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Meter |
| Drain Material | RCC |
| Material | RCC |
| Internal Width | 150 mm |
| Internal Depth | 150 mm |
| Length Per Piece | 2 METER |
| Load Class | Light Duty |
| Cover Type | Without Cover |
| Shape | U |
| Thickness | 300 MM To 1500 MM |
| Color | Grey |
| Brand | BP |
| Grade | M50 |
| Weight | 300 Kgs To 60 Kgs |
| Reinforcement Type | Mild Steel |
| Length | 2 Meter |
| Joint Type | Tongue And Groove |
| Usage Area | Drainage Canal |
| Country Of Origin | Made In India |
| 1 | +1 |
Additional Information:
Approx. Rs 2,700 / MeterGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Meter |
| Drain Material | RCC |
| Material | RCC |
| Internal Width | 600 mm |
| Internal Depth | 600 mm |
| Length Per Piece | 2000 MM |
| Load Class | Extra Heavy |
| Cover Type | RCC Cover |
| Shape | U |
| Thickness | 1200 MM |
| Color | Grey |
| Brand | Build Pro |
| Grade | M50 Concrete Strength |
| Reinforcement Type | TMT Bar |
| Joint Type | Plain End |
| Usage Area | Storm Water |
| Country Of Origin | Made In India |
| 1/1 | +1 |
Additional Information:
Explore More Products
© Real India Build Pro. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited