Manapakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ASTPV7841H1Z0
Approx. Rs 120 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Concrete |
| Finish | Matt |
| Thickness | 70mm |
| Type | Outdoor |
| Usage/Application | Pavement |
| Kerb Size | 300×150 mm |
| Weight | 50 to 150 Kgs |
| Color | Gray |
| Shape | Rectangular |
| Usage Area | Road Edge |
| Dimensions | 600x300x100 mm 500x300x100 mm 450x300x100 mm 300x300x100 mm |
| Brand | BP |
| Grade | M40 |
| Surface Treatment | Matte, Rough, Polished |
| Form | Solid Block |
| Density | 10424 |
| Marble Type | Cobbles, Pebbles & Pavings > Cobbles & kerbs > Concrete Kerb Stone, Kerb Stone |
| Process | Machine Cut - - Hydraulically Pressed And Vacuum Dewatered By Using Imported Filters |
| Size/Dimension | rectangle rectangular, Square |
| Country of Origin | Made in India |
| ATTRIBUTE | 10424 |
Additional Information:
Approx. Rs 220 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material Grade | M40 |
| Material | Concrete |
| Kerb Type | FULL BATTER |
| Length | 450 mm |
| Height | 400 mm |
| Width | 200 mm |
| Application Area | Parking, Highway, Garden Path, Industrial, Landscape |
| Size | 450*450*150 MM |
| Color | Grey |
| Type | Outdoor |
| Stone Color | Grey |
| Surface Finish | Shot Blasted |
| Edge Profile | Straight Edge |
| Stone Origin | Tamil Nadu |
| Thickness | 150 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Attribute | 24 |
| 1 | 2 |
Additional Information:
Explore More Products
© Real India Build Pro. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited