Manapakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ASTPV7841H1Z0
Approx. Rs 54 / sq ftGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 2000 sq ft |
| Strength | M40 |
| Paver Type | Slab |
| Thickness | 60 mm |
| Shape | Rectangular/Brick |
| Material | Concrete |
| Weight | 23 Kgs |
| Application Area | Pool Deck, Patio, Walkway, Industrial Yard, Driveway, Parking |
| Attribute | 2+/- |
| Color | Grey, Red, Black |
Additional Information:
Approx. Rs 46 / sq ftGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 2000 sq ft |
| Shape | Hexagon |
| Thickness | 60 mm |
| Compressive Strength (Grade) | M40 |
| Material | Concrete |
| Weight | 5 Kgs |
| Color | Gray |
| Surface Finishing | smooth |
| Finish | Glossy |
| Usage | Garden/Landscape |
| 1 | 2 |
Additional Information:
Approx. Rs 62 / sq ftGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 sq ft |
| Brick Type | Cement Brick |
| Thickness | 60 mm |
| Size | 200×100 mm |
| Usage/Application | Pavement |
| Color | Gray |
| Material | Concrete |
| Surface Finish | Textured |
| Application Area | Driveway |
| For Use In | Pavement, Parking, Walkway, Footpath |
| Product Type | Brick Type / Shape Rectangle Paver Block |
| Dimensions | 200*100*60 MM Thickness |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Real India Build Pro. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited