Manapakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ASTPV7841H1Z0
Approx. Rs 90 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Concrete |
| Kerb Type | Full Batter Kerb |
| Length | 450 mm |
| Height | 150 mm |
| Width | 230 mm |
| Application Area | Highway |
| Shape | Rectangular |
| Dimensions | 300 mm Length x 450 mm Height x 130 mm Thickness Thick |
| Brand | BP |
| Product Type | Cobbles, Pebbles & Pavings > Paver Blocks > Kerb Stone Paver Block |
| Weight | 50 to 125 KGs |
| Surface Finish | 10424 |
| Surface Finishing | Rough, Polished |
| Color | Grey |
| Grade | 10424 |
| Minimum Order Quantity | 250 Nos |
| Form | 10424 |
| Usage/Application | Pavement |
| Features | Hydraulically Pressed And Vacuum Dewatered By Using Imported Filters, Aesthetic Appeal To Exterior |
| Available Colors | Grey, Gray |
| Available Colours | Red, White, Grey, Black, Yellow, Brown, Blue and Multi Colors |
| Country of Origin | Made in India |
| ATTRIBUTE | 10424 |
| Thickness | 60mm, 100MM, !25MM, 110MM, 150MM |
Additional Information:
Approx. Rs 110 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Concrete |
| Thickness | 80 mm |
| Finish | Matt |
| Kerb Size | 300×150 mm |
| Color | Grey |
| Usage Area | Garden, Road Edge, Pathway, Parking |
| Dimensions | 600*450*100MM |
| Country of Origin | Made in India |
| Attribute | +/-41 |
Additional Information:
Approx. Rs 120 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Concrete |
| Thickness | 125 mm |
| Kerb Type | Rectangular |
| Length | 450 mm |
| Height | 400 mm |
| Width | 200 mm |
| Application Area | Highway, Roadside |
| Size | 1000*300*125 MM Thickness |
| Color | Grey |
| Type | Outdoor |
| Stone Color | Grey |
| Surface Finish | Natural |
| Edge Profile | Straight Edge |
| Stone Origin | Tamil Nadu |
| Country of Origin | Made in India |
| attribute | +/-12 |
| 1 | 2 |
Additional Information:
Approx. Rs 119 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material Grade | M40 |
| Kerb Type | Full Batter Kerb |
| Length | 900 mm |
| Usage/Application | Roadside Curbs |
| Dimensions | 600x300x150mm |
| Height | 150 mm |
| Width | 200 mm |
| Application Area | Roadside, Highway |
| Material | Concrete |
| Type | Outdoor |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
| Attribute | +/-10 |
| 2 | 1 |
Additional Information:
Explore More Products
© Real India Build Pro. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited