Manapakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ASTPV7841H1Z0
Approx. Rs 120 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material Grade | M25 |
| Kerb Type | Straight |
| Form | Block |
| Length | 300 mm |
| Material | Concrete |
| Height | 150 mm |
| Width | 200 mm |
| Application Area | Roadside |
| Shape | Rectangular |
| Dimensions | 450x450x150 - 75 kgs 450x450x100 - 50 kgs 450x300x125 mm 600x300x100 mm 500x300x100 mm 450x300x100 m |
| Brand | BP |
| Product Type | Kerb Stone |
| Size | 10424 |
| Surface Finish | Matte |
| Surface Finishing | Machine Cut |
| Manufacturing Method | Precast |
| Surface Treatment | 10424 |
| Weight | 25Kgs to 60 KgS |
| Minimum Order Quantity | 250 Nos |
| Color | Grey |
| Standard Code | IS 14488 |
| Area Cover | 300x300x100 mm, 300 mm Length x 450 mm Height x 130 mm Thickness Thick |
| Features | Water Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| ATTRIBUTE | 10424 |
| 1 | 3 |
Additional Information:
Explore More Products
© Real India Build Pro. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited