Manapakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ASTPV7841H1Z0
Approx. Rs 980 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Slab Type | Solid Slab |
| Thickness | 75 mm |
| Concrete Grade | M40 |
| Slab Length | 1200 mm |
| Slab Width | 600 mm |
| Usage Area | Drainage Slab |
| Reinforcement Type | Steel Rebar |
| Surface Finish | Smooth |
| Installation Method | Crane Lift |
| Country Of Origin | India |
| 1 | 2 |
Additional Information:
Approx. Rs 900 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Slab Size | 300 x 300 mm |
| Cover Size | 600 x 600 mm |
| Slab Thickness | 75 mm |
| Material | Concrete |
| Shape | Full Floor (Rectangular) |
| Load Class | Heavy Duty |
| Usage/Application | Drainage Cover |
| Opening Type | Solid |
| Cover Thickness | 100 MM |
| Concrete Grade | M30 |
| Color | GREY, RCC REINFORCEMENT |
| Surface Finish | Plain |
| Grating Type | Solid |
| Application Area | Roadside |
| Frame Included | No |
| Country of Origin | Made in India |
| PLUS/MINUS | 1/1 |
| 1/1 | -1 |
Additional Information:
Explore More Products
© Real India Build Pro. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited