Manapakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ASTPV7841H1Z0
Approx. Rs 1,980 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Drain Material | RCC |
| Material | RCC |
| Internal Width | 120 MM |
| Internal Depth | 120 MM |
| Length Per Piece | 1000 mm |
| Load Class | Extra Heavy |
| Cover Type | RCC Cover |
| Shape | U |
| Thickness | 120MM |
| Color | Grey |
| Brand | BP |
| Grade | M60 |
| Weight | 750 KGS |
| Reinforcement Type | TMT Bar |
| Length | CALL US |
| Joint Type | Plain End |
| Usage Area | Industrial Area |
| 300*400mm. ( 450*450mm )(600*600mm)(750*750mm)(900*900mm | CALL US |
| Lid Dimesnsion B' | CALL US |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,150 / MeterGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Meter |
| Drain Material | RCC |
| Material | RCC |
| Internal Width | 100 MM |
| Internal Depth | 100 MM |
| Length Per Piece | 600 mm |
| Load Class | Heavy Duty |
| Cover Type | RCC Cover |
| Shape | U |
| Thickness | 100 MM |
| Color | GREY |
| Brand | BUILD PRO |
| Grade | M 40 |
| Weight | 320 kGS |
| Reinforcement Type | TMT Bar |
| Length | 635 MM |
| Joint Type | Rubber Gasket |
| 300*400mm. ( 450*450mm )(600*600mm)(750*750mm)(900*900mm | 570*500 MM |
| Application | WATER DRAI N |
| Usage Area | Road Side |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,890 / MeterGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Drain Material | RCC |
| Internal Width | 450 mm |
| Internal Depth | 450 mm |
| Length Per Piece | 2000 |
| Load Class | Medium Duty |
| Cover Type | With Cover |
| Reinforcement Type | TMT Bar |
| Joint Type | Plain End |
| Usage Area | Storm Water |
| Country Of Origin | Made In India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,980 / MeterGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 300 Meter |
| Internal Width | 150 mm |
| Internal Depth | 150 mm |
| Length Per Piece | 2000 mm |
| Load Class | Light Duty |
| Cover Type | Without Cover |
| Reinforcement Type | TMT Bar |
| Joint Type | Plain End |
| Usage Area | Road Side, Storm Water, Industrial Area, Drainage Canal |
| Country Of Origin | Made In India |
| Drain Material | RCC |
U Shape drain for rain, drainage water and cable precast, All sizes available, Ready to install, All duty available
Additional Information:
Approx. Rs 2,100 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Drain Material | RCC |
| Material | RCC |
| Internal Width | 600 mm |
| Internal Depth | 750 MM |
| Length Per Piece | 600 mm |
| Load Class | Heavy Duty |
| Cover Type | With Cover |
| Shape | U Shape |
| Thickness | 600MM |
| Color | Grey |
| Brand | BP |
| Grade | M 40 |
| Weight | 320 Kgs |
| Reinforcement Type | TMT Bar |
| Length | 635*570*500mm |
| 300*400mm. ( 450*450mm )(600*600mm)(750*750mm)(900*900mm | 300*400, 350*400, 450*300 |
| Application | water channel |
| Usage Area | Storm Water |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Real India Build Pro. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited