Manapakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ASTPV7841H1Z0
Approx. Rs 1,890 / MeterGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Drain Material | RCC |
| Material | RCC |
| Internal Width | 150 mm |
| Internal Depth | 150 mm |
| Length Per Piece | 2000 MM |
| Load Class | Extra Heavy |
| Cover Type | RCC Cover |
| Shape | U |
| Thickness | 450 MM |
| Color | GREY |
| Brand | BP |
| Grade | M50 |
| Weight | 450 Kgs/Meter |
| Reinforcement Type | TMT Bar |
| Length | 2000 MM |
| Joint Type | Plain End |
| Usage Area | Storm Water |
| Country Of Origin | Made In India |
| 1/1 | +1 |
Additional Information:
Approx. Rs 1,800 / MeterGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 500 Meter |
| Drain Material | RCC |
| Internal Width | 450 mm |
| Internal Depth | 150 mm |
| Length Per Piece | 2000 mm |
| Load Class | Heavy Duty |
| Cover Type | With Cover |
| Reinforcement Type | TMT Bar |
| Joint Type | Plain End |
| Usage Area | Storm Water, Industrial Area, Drainage Canal, Road Side |
| Country Of Origin | Made In India |
Additional Information:
Explore More Products
© Real India Build Pro. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited